Vincenzo Italiano, Sassuolo'yu 5-1 mağlup ederek Fiorentina'nın Club Brugge ile oynayacağı Konferans Ligi yarı finali öncesi özgüvenini arttırmayı umuyor.

Viola son zamanlarda bocalıyordu ve Çarşamba günü Coppa Italia yarı finalinde 10 kişi kaldıktan sonra Ucuz Atalanta Futbol Formaları ya 4-1 yenilerek elendiler.

Riccardo Sottil, Lucas Martinez Quarta, Antonin Barak ve Nico Gonzalez'in golleriyle Sassuolo'yu 5-1 mağlup ederek bu hayal kırıklığını üzerlerinden attılar.

Italiano DAZN'a verdiği demeçte “Maçlarda hala mücadele ettiğimiz bazı olumsuz anlar var ama aynı zamanda hemen tepki vermeyi başaran bir takım görüyorum” dedi.

“Bergamo'daki Coppa Italia mağlubiyetinin ardından tekrar toparlanmak kolay olmadı ama belirli karakteristik özelliklere sahibiz ve güçlü bir performans sayesinde kazanma yoluna geri dönmeyi başardık.”

Fikstür listesi hâlâ dolu ve Italiano Perşembe günü Club Brugge ile oynanacak Avrupa Konferansı Ligi yarı finalinin ilk ayağına hazırlanmak için kadroda rotasyona gitti.

“Bu akşam stadımızda doğru atmosferi yeniden yaratabilmek özgüvenimizi arttırıyor ve bu maça hazırlanırken daha iyi çalışmamızı sağlıyor.”

Italiano Arthur'un formunu selamlıyor
Fiorentina, sorunlu Sassuolo karşısında çok daha fazla gol atabilirdi ve Arthur Melo'nun birkaç haftalık mücadelenin ardından geri dönmesini memnuniyetle karşıladı.

 

Futbol formaları satın alın

“Arthur'un bazı kondisyon sorunları vardı ama sezon başındaki performans seviyesine geri dönüyor. Takım hareketlerinin merkezinde yer alabiliyor, kısa oynayabiliyor ve takım arkadaşlarının hareketlerini gerçekleşmeden önce görebiliyor. İşin içinde olduğu zaman takıma çok şey katıyor.

“Sezonun son aşamasında bize büyük katkı sağlayabilecek bazı oyuncuları geri kazandığımız için mutluyum. Bundan sonra farklı bir Nico Gonzalez göreceğimizden eminim çünkü bu tür performanslar onun özgüvenini yeniden canlandırabilir.”

Coppa Italia'nın dışında kalan Ucuz Fiorentina Futbol Formaları, Konferans Ligi yarı finalinde yer alıyor ve Serie A'da Napoli ile birlikte 50 puanla sekizinci sırada bulunuyor.

Viola'nın elinde Atalanta'ya karşı oynanacak bir maç da var ama bu maçı planlamak zor.

Italiano, “Gerçek şu ki, herhangi bir hedef seçmeden her maçı teker teker ele almalıyız, çünkü Coppa Italia'da kırmızı kartla olduğu gibi, elenmek için küçük bir hata yeterli” dedi.

“Benim istediğim her zaman pozitif futbol oynayan ve hesap yapmadan öne geçmeye çalışan bir takım görmek.”